Наші Новини

«Віджати» бізнес?! – Легко!

 «Віджати» бізнес?! – Легко!

Дедалі частіше ми почали стикатись із ситуаціями, коли, фактично, будь-хто серед білого дня може викрасти 100% частки в статутному капіталі будь-якого підприємства.

Ви щасливі, якщо ваш бізнес ще не захопили шахраї, адже заволодіти ним сьогодні простіше, ніж ви могли б собі уявити. І якщо раніше «жертвами» таких злочинів ставали, здебільшого, великі підприємства, то зараз злочинцям цікавий як середній, так і малий бізнес.

Хочемо поділитись з вами досвідом про те, як уникнути рейдерського захоплення.

Схема «захвату» не потребує особливих зусиль та відбувається наступним чином:

Шахраї укладають фіктивний договір купівлі-продажу корпоративних прав у товаристві з обмеженою відповідальністю, відповідно до якого, як дивно б це не звучало,  ви виступаєте продавцем, а вони, в свою чергу – покупцями. Договір засвідчується підробленими підписами сторін. Нотаріальне посвідчення такого договору не вимагається.

Складається протокол загальних зборів засновників про передачу часток новому учаснику, який  завіряється також підробленими підписами. Знову ж таки і цей документ не потребує нотаріального посвідчення. Потрібно знати лише паспортні дані та ідентифікаційні номери засновників, які сьогодні є у відкритому доступі.

Далі – створюється нова редакція статуту, яку підписує новий засновник. Для того, щоб пакет документів виглядав солідно, шахраї можуть навіть завірити підпис свого нового засновника у нотаріуса.

Наступний крок – довіреність, що видається від імені фірми на будь-яку особу, яка в подальшому звертається до реєстратора для підписання нових реєстраційних карток.

Реєстратор, в свою чергу, фактично «узаконює» нових власників вносячи відповідні зміни до реєстру.  При цьому ніяких оригіналів старих статутів підприємства показувати реєстратору не потрібно.

Уся ця процедура займає не більше трьох робочих днів. Після чого нові власники беруть виписку з реєстру і починають атакувати ваші активи: (податковий кредит; гроші на рахунках (в тому числі депозитних); нерухомість, яка перебуває на балансі; цінні папери; товар в обороті; автомобілі та ліквідне обладнання. Крім цього шахраї беруть термінові і дорогі кредити в випадкових банках під наявні застави.

Поки ви дізнаєтеся про зміну власників, а потім будете оскаржувати те, що трапилося, подаючи численні скарги, листи і заяви, пройде час. І, відновивши справедливість, нащо доведеться витратити чи малі кошти, може виявитися, що залишилося тільки тіло підприємства, а активи пішли.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вверх